Trubarjeva cesta je kljub živahni preteklosti za Ljubljančane postala predvsem prehodna ulica: ljudje po njej hitijo v središče mesta ali iz njega, redkeje pa se na njej ustavijo. Z lastniki majhnih trgovin, ki se tam nahajajo, smo želeli upočasniti korak na Trubarjevi ter tako privabiti nove obiskovalce in njihovo pozornost usmeriti na ponudbo lokalov.
Klopi, koši za smeti, stojala za kolesa in zanimiva osvetlitev ulice so bili nekateri od posegov, ki smo jih realizirali s pomočjo Mestne občine Ljubljana in Turizma Ljubljana. V sodelovanju z Inštitutom za trajnostni razvoj, ki ima sedež na Trubarjevi cesti, Zvezo Biodar ter lokalnimi prodajalnami ekoloških živil smo organizirali Trubarjevo zeleno tržnico, ki je potekala enkrat tedensko od jeseni 2012 do zime 2013. S popoldanskim terminom eko tržnice smo vsem tistim, ki sicer čez dan ne utegnejo na glavno mestno tržnico, omogočili dostop do okusne, ekološko pridelane hrane.
V sodelovanju z lokalnimi trgovinami smo organizirali tudi druge dogodke in družabne prireditve. Za Miklavževo leta 2012 so v sklopu “Trubarjevih pravljičnih ulic” po številnih lokalih potekala branja pravljic, v sklopu dogodkov “Trubarjeva ulica se predstavi!” pa so si obiskovalci lahko ogledali tekmovanje v skejtanju, poslušali ulične glasbenike, zavili na filmski večer, na ulici unovčili popust, poskrbljeno pa je bilo tudi za najmlajše in radovedne gurmane.
Trubarjeva cesta, Ljubljana • Naročnik: Mestna občina Ljubljana, Turizem Ljubljana • Partnerji pri projektu: Inštitut za trajnostni razvoj, Zveza Biodar, lokalne trgovine • 2012 – 2013