S projektom smo želeli ugotoviti razsežnosti Trga Francoske revolucije brez avtomobilov. Za dvanajst dni smo ga spremenili v francoski vrt. Značilen simetričen vzorec živih mej smo ponazorili s plastičnimi zelenimi zabojniki za steklenice.
Na dan otvoritve so se na vrtu zbrali predstavniki vseh generacij in vsakdo ga je uporabil na svoj način. Otroci so tekali naokoli in premoščali »ovire«, ostali pa so posedali ob pijači in palačinkah. Med organiziranim koncertom je bil vrt plesno prizorišče, z manjšimi separeji je preprečeval gnečo. Med tednom je živel med šolskimi odmori, ko so ga srednješolci oblikovne šole uporabili kot nov prostor za klepet, malico in posedanje. V času koncertov v Križankah je vrt nudil svoj prostor vsem tistim, ki so poslušali koncerte zunaj zidov poletnega gledališča. Bil je tudi prizorišče otroških delavnic ter knjižnice pod krošnjami.
Raznolikost in polnost uporabe francoskega vrta je postavila pod vprašaj smiselnost rabe prostora trga kot zgolj odlagališča pločevine in pozvala k bolj premišljeni urbani kulturi uporabe prostora.
Trg Francoske revolucije v Ljubljani • Sponzorji: Mestna Občina Ljubljana, Zavod za Turizem Mestne občine Ljubljana, Tesa • Partnerji: Francoski inštitiut Charles Nodier, Mestni muzej Ljubljana, Codeep, Knjižnica pod krošnjami • Foto: Ivan Ilic, Katja Vidmar, Luka Cjuha, Klemen Prepeluh • 2007